Atpakaļ birojā UZ SĀKUMU

Autors: RigaCoach

Pavisam nesenā pagātnē pasaulē un arī Latvijā vējoja biroju ēras gala ideja. Darbs brīvā režīmā, darbs no mājām, reklāmas ar iespēju strādāt gozējoties pludmalē. Programmētāji, juristi, grāmatveži, žurnālisti un čupa ar citu darbu darītājiem sapņoja par iespēju aizmukt no nīstās ikdienas četrās sienās, plecu pie pleca ar citiem, tādiem pat rutīnas darbos iegrimušajiem.

Daudzi, jo daudzi iemēģināja strādāt attālināti un izbaudīja visas priekšrocības, ko sniedz iespēja netērēt laiku ceļā uz un no biroja, pašam plānot savu laiku un būt brīvam savā izvēlē kontaktēties ar ierobežotu cilvēku loku. Drīz nāca arī apziņa, ka individuāla laika un darba plānošana prasa piepūli, ierobežots kontaktu skaits rada izolētības sajūtu un reizēm darbiem trūkt dinamikas. Galvenā atziņa – darbs no mājām der ne visiem. Un cilvēki sāka apvienoties birojos, kur katram darot savu darbu varēja justies ierautam darba vidē.

Biroja koncepts piedzīvo pārmaiņas, bet tas viennozīmīgi nezaudē savu aktualitāti. Vairāku faktoru ietekmē darbs birojā var būt efektīvāks, interesantāks, rezultatīvāks un motivējošāks. Nedrīkst aizmirst, ka cilvēks pēc savas būtības ir sociāla būtne, kurai ir nepieciešama saskarsme ar citiem sev līdzīgiem.

Ieliktam biroja vidē, sevišķi svarīga kļūst prasme ne tikai sazināties, bet arī komunicēt. Saskarsmes prasme, māka, iemaņa kļūst kritiska mūsdienīgas, dinamiskas un uz efektivitāti vērstas darba vides apstākļos.

(Plašāks viedoklis par iemesliem, kas liek pārskatīt biroju attīstības stratēģiju rakstā – psmag.com/economics/why-do-we-still-commute)

2017.gada 25.oktobrī projekta „Cilvēkiem, kas strādā ar cilvēkiem” ietvaros, pēc LTRK uzaicinājuma apvienības RigaCoach treneri Dace Jurjāne, Laila Zariņa, Aivars Dresmanis vadīja meisterklasi „NO KRĪZES SASKARSMĒ UZ EFEKTĪVĀM DARBĪBĀM ” . Paralēli notika arī apvienības RigaCoach terneru Anitas Sānes un Edmunda Imboviča meisterklase „EFEKTĪVS VADĪTĀJS UN INSTRUMENTI MĒRĶU SASNIEGŠANA”. Sadarbība ar LTRK turpināsies arī 2018.gadā ar iedziļināšanos problēmā un iespējamiem risinājumiem gan uzņēmumu vadītājiem, gan darbiniekiem.

Praksē – Laila Zariņa -No krīzes saskarsme uz efektīvām darbībām

Aivars Dresmanis – No krīzes saskarsmē uz efektīvām darbībām

Edmunds Imbovics – Efektīvs vadītājs un instrumenti mērķu sasniegšanai

Anita Sāne Meistarklasē – Efektīvs vadītājs un instrumenti mērķu sasniegšanai

 

‹ ATPAKAĻ

Draugi

X