Izkļūšana no Konflikta UZ SĀKUMU

Apmēram 2-3 gadu vecumā cilvēks sāk apzināties savu Es, savas vēlmes un nodalīt sevi no citiem(mammas). Tas ir laiks, kad bērns nonāk konfrontācijā ar ārējo pasauli kā rezultātā, neizbēgami veidojas konflikti. Gribot negribot, konflikti mūs pavada visu laiku un lielu daļu no tiem mēs protam atrisināt vai tie norit mums nepamanīti. Grūtības sagādā tie konflikti, kas savā attīstībā ir izgājuši Aizkaitinājuma un Īgnuma stadiju, un izraisa Dusmas vai vēl jo vairāk Agresiju. Jebkura konflika risinājums ir process, kura mērķis ir  izbeigt konfliktu starp iesaistītajām pusēm. Grāmatas Getting To Yes: The Secret to Succsessful Negotiation(Fisher.R, Ury.W, Patton B.) autori piedāvā triju soļu risinājumu krīzes un konflikta pārvarēšanai.

1.solis   Neiestāties pozīcijā. Ja pozīcija tiek proklamēta, tas rezultējas ar otras puses kontrargumentiem un grūtībām saskarsmē – konflikta pretējā puse būs spiesta aizstāvēt savas pozīcijas.

2.solis    Atdalīt cilvēkus no problēmas. Tā darot jūs izvairāties no uzbrukumiem pretējai pusei, uzveļot tai atbildību par izveidojušos situāciju. Tas arī mazina grūtības, kuru pamatā ir statuss un ego, tā ir iespēja samazināt emocijas un  savstarpējo vainošanu.

3.solis   Koncentrēties uz kopīgām interesēm. Tas palīdz virzīt strīdu risinājuma virzienā un noskaidrot, kas oponentam ir svarīgi.

Izvērtējiet iespējamās alternatīvas – kas notiks, ja jūs nenonāksiet pie vienošanās? Jo labākas ir jums pieejamās alternatīvas, jo stiprākā pozīcijā jūs esat, un jo alternatīvu ir mazāk, jo mazāk varat ietekmēt konflikta pārvarēšanas procesu.

‹ ATPAKAĻ

Draugi

X