Pašmotivācija UZ SĀKUMU

Katram cilvēkam piemīt visi nepieciešamie resursi, spējas un varēšanas, lai dzīvotu pilnvērtīgi un laimīgi. Motivācija arī ir viens no iekšējiem resursiem, tā nepastāv ārpus paša cilvēka, to nevar nopirkt veikalā vai aptiekā pēc receptes,  tā dzīvo katrā no mums. Pārāk bieži motivācija tiek meklēta ārējos avotos – grāmatās, uzsaukumos, filmās. Piemēram, youtube.com ir pārpilns ar dažādiem motivējošiem video, kas rosina darboties un ietekmēt procesus, tomēr, realitātē tie tik vien kā rosina noskatīties vēl vienu un tad vēl vienu motivējošo video.

Dzenoties pēc motivācijas tiek aizmirst viens nozīmīgs aspekts, ka motivācija nav pašmērķis. Motivācija ir tikai līdzeklis, kas iedvesmo virzību. Daudz svarīgāk ir noskaidrot „Kurp?”, un kas ir vēl nozīmīgāk „Kāpēc?” virzīties.

Noskaidrojiet savus „Kurp?” un „Kāpēc?”, un izmantojiet gan disciplīnu, gan motivāciju kā palīglīdzekļus, kas palīdz piepildīt sapņus.

Pārskatiet savus mērķus, formulējat katru vienā teikumā un atbildiet uz trim jautājumiem:

  1. Vai jūsu mērķis ir reāli sasniedzams? Mērķim ir aprises, tas ir sasniedzams;
  2. Vai jūsu spēkos sasniegt mērķi? Kādi resursi, spējas, līdzekļi ir nepieciešami mērķa sasniegšanai, kas no tā ir jūsu rīcībā un kas vēl jāapgūst/jāiegūst?
  3. Vai mērķis ir sasniegšanas vērts? Ja jums būtu iespējams sasniegt savu mērķi tagad un tūlīt, vai jūs to pieņemtu? Mērķa labā jūs atteiksities no kaut kādiem labumiem, vai mērķis ir šīs ziedošanās vērts?

 

Trīskāršs „Jā” kļūst par izejas punktu, jo zināt savus mērķus, kur doties, iemeslus, kāpēc virzīties un apzināties rezultātu, kurus alkstat. Tas kļūst par jūsu pašmotivāciju, tas neprasa piespiešanos vai pārlieku disciplīnu, ārējie faktori noiet otrajā plānā, jo jūsos ir spēks un enerģija, kas ar supermagnēta spēku velk uz mērķi.

‹ ATPAKAĻ

Draugi

X