Iet uz sākumu Kas ir koučings? Meklēt kouču Par mums

Koučs

Santa Leiboviča

RigaCoach.lv idejas autore un dibinātāja. Koučings dzīves pagrieziena punktā

Ja esi piedzīvojusi/-is sāpīgu šķiršanos vai vēlies pilnībā nomainīt savu darbības sfēru, tad es esmu tas speciālists, kurš palīdzēs Tev noorientēts jaunajos dzīves apstākļos, tikt galā ar iekšējiem negatīvajiem dialogiem, saprast pagātnes mācības un atklāt iekšējos resursus nākotnei,  izveidot redzējumu par jaunu, īstu, Tavējo dzīvi, un spert pirmos svarīgākos soļus, lai sāktu pa īstam to dzīvot.

Kādēļ strādāju ar dzīves pagriezienu tēmu?
Vairākas reizes manā dzīvē ir bijuši brīži, kad nekas vairs nav tā kā agrāk. Sākot ar bērna piedzimšanu un laulības iziršanu, beidzot ar divkārtēju pilnīgu darbības sfēras maiņu un jaunu attiecību veidošanu saliktā ģimenē. Šie pagrieziena punkti katru reizi no manis ir prasījuši spēju pārorientēties jaunajā situācijā un izveidot, uzbūvēt savu dzīvi no jauna, tādēļ man nav sveši pārdzīvojumi, kas nāk līdzi lielām dzīves pārmaiņām un izaicinājumiem un spēšu tajā atbalstīt arī Tevi.

Kā mēs to darīsim?

Vairāku sarunu sērijā meklēsim atbildes uz dažādiem svarīgiem jautājumiem jaunas dzīves veidošanai, piemēram:

 • Kam jākļūst par manas jaunās dzīves pamatu? Kādām vērtībām tai jāatbilst?
 • Ko svarīgu šajā dzīvē vēlos ienest, sasniegt un dot?
 • Ko darīt ar pagātnes mantojumu?
 • Kā atrast savu īsteno Es, savu īpašo dzīves ceļu?
 • Kā izskatās manas jaunās dzīves detalizēts dizains? Kas es tajā esmu?
 • Ar ko sākt?
 • Kā pārvarēt šķēršļus?
 • Kā izveidot sev atbalsta sistēmu? u.c.

 

Ko Tu iegūsi?

Tādas netaustāmas, bet ļoti svarīgas lietas kā atbalstu un iedvesmu, jaunas idejas un skaidru nākotnes redzējumu, iekšēju pārliecību un lielāku mieru, kā arī spēcīgāku ticību sev un saviem spēkiem.

Un vēl:

 • Katru sarunu mēs noslēgsim ar konkrētu rīcības plānu, rīcības soļiem ko ieviesīsi dzīvē;
 • Sadarbības procesa laikā ik pa brīdim atgriezīsimies pie jautājuma, vai ejam pareizajā virzienā?
 • Visu procesu pielāgosim Tavām vajadzībām un virzīsimies Tev vispiemērotākajā tempā.

 

Savā darbā es izmantoju Eriksona koučinga pamatprincipus, metaforiskās kārtis un sistēmiskā koučinga pieeju, kas ļauj uz klientu paskatīties kompleksi un risināt dzīves situāciju radoši un kontekstā ar visām klienta sistēmām, kurām tas pieder- izcelsmes ģimeni, partnerattiecībām, darba sistēmām- organizācijām u.t.t.

Īsi par manu profesionālo darbību kopumā:

man ir augstākā izglītība ekonomikā un biznesa vadībā (LU), daudz un dažādi sertifikāti, kas ļauj strādāt gan kā personības izaugsmes veicinātājam – koučam individuāli un  komandās (dažādas Ericson Coaching International programmas, ACTP līmeņa sertifikāts koučingā). Sistēmisko sakārtojumu metodi esmu apguvusi Maskavas sistēmisko risinājumu konsultēšanas institūtā, savukārt sistēmisko koučingu Rīgas sistēmisko sakārtojumu centrā (Sistemic Constelations Center Riga), kas apmācības organizē sadarbībā ar Nīderlandes Helingera institūtu.  Ar koučinga klientiem kopš 2009.gada nostrādātas vairāk kā 600 stundas. Strādāju arī ar ģimenes sakārtojumiem pēc B.Helingera metodes, vadu sistēmisko sakārtojumu nodarbību ciklu “Brīvība Būt”, kas palīdz atrisināt sarežģītas attiecības ar partneri un vecākiem.

 Darba pieredze – vadoši amati biznesa un valsts pārvaldes struktūrās. Pēdējie 10 gadi vairāk saistīti ar biznesa apmācībām, sistēmiskajiem sakārtojumiem un koučingu. Kā biznesa trenere specializējos komandas attīstības treniņu vadīšanā, strādāju ar dažāda lieluma uzņēmumiem. Esmu bijusi gan ICF (International Coach Federation) biedrs un ICF Latvia valdes locekle, gan LBKA (Latvijas biznesa konsultantu asociācija) valdes locekle, esmu vietnes RigaCoach.lv idejas radītāja un biedrības dibinātāja.

Pieteikties uz iepazīšanās sarunu

Lūdzu aizpildi visus laukus!

Atsauksmes

Lūdzu aizpildi visus laukus!

Raivo 08.03.2018 8:12

Santa lieliski spēj izvest gar maldugunīm un novest pie patiesajām domām, mērķiem un gribas. Personīgi iesaku Santu kā ļoti labu kouču un līdzgaitnieku mērķu sasniegšanā. Personīgi un no sirds novēlu Santai turpināt savas gaitas padarot laimīgus vēl daudzus cilvēkus.

Tīna 20.01.2018 9:24

Koučs bieži palīdzēja man sakārot juceklīgās domas, tāpat arī iedvesa pārliecību, ka vajag saņemt drosmi īstenot savas idejas un aicināja uzdrīkstēties tās vizualizēt.

Jevgeņija 15.02.2017 17:48

Mana sadarbība ar Santu kā kouču notika senajā 2014.gadā. Toreiz izeja no profesionālā strupceļa likās diezgan strauja un pat ...drastiska. Bet scenāriji, pie kuriem mēs ar Santu konsultācijas laikā nonācām, nostrādāja uz visiem 100%, ko es saprotu tagad, 2.5 gadiem paejot. Un katra no scenārijiem realizācija ir ļoti svarīgs dzīves pagrieziens uz labo pusi.

Anda 06.12.2016 14:23

Ļoti profesionāla un iejūtīga kā koučs, labs pavadonis un treneris manā izaugsmes ceļā. Ar milzīgu cieņu pret klienta paša dzīves pieredzi un uzmundrinošu ticību tam, ka varu daudz vairāk. Vairāk, nekā sākotnēji uzdrošinājos sev ticēt. Ja vēlaties mainīt savu dzīvi uz labo pusi un strādāt ar sevi, tad Santa Liepa ir laba izvēle. Bet neklausiet akli mani, izmēģiniet paši.

Marks 06.12.2016 14:23

Koučinga sesijas ar Santu Liepu man deva iespēju paskatīties uz savām darbībām, ko veicu ikdienā, no malas, kā arī palīdzēja man ātrāk sasniegt izvirzītos mērķus. No algota darbinieka esmu kļuvis par uzņēmēju, izveidojis savu firmu un veiksmīgi attīstu to. Galvenokārt tādēļ, ka ar koučinga palīdzību varēju sastādīt konkrētus plānus, lai sapratsu, kā savu mērķi sasniegt.

Austra 06.12.2016 14:22

Kad atnācu uz pirmo nodarbību īpaši lielas izpratnes par to kas ir koučings man nebija,biju nedaudz pesimistiska, jo nekādas psiholoģiskās konsultācijas negribēju. Bet jau pēc pirmās reizes jutos vienkārši lieliski! Bija tik viegli ar Santu runāt, un Tu pats vari izvēlēties, ko gribi sasniegt un atrisināt. Man noteikti ir palīdzējušas šīs sesijas, iet uz savu mērķi, soli pa solim un skaļi izsakot savus vārdus visas domas it kā sakārtojas pa plauktiņiem. Ar Santu ir ļoti viegli un patīkami komunicēt.

Kārlis 06.12.2016 14:22

Pie Santas vērsos laikā, kad tikko biju sācis strādāt jaunā amatā, saņemot ļoti grūtu vadības uzdevumu. Paralēli ārpus darba biju iesācis realizēt vēl vairākus ambiciozus mērķus. Un – nekādi netiku ar visiem darbiem galā. Santa palīdzēja saprast, kā rīkoties šādā situācijā un kurus mērķus sasniegt man šobrīd būtu vissvarīgākāk. Tāpat man izdevās būtiski uzlabot sava darba efektivitāti un motivāciju. Santa ir ļoti profesionāks koučs, kuru, precīzi atspoguļojot manis teikto un uzdodot jautājumus, palīdzēja saprast, kas ir tas, kas vajadzīgs, lai dzīve man sniegtu gandarījumu un piepildijuma sajūtu. Manuprāt, Santa ir lieliska izvēle, ja esi nonācis pie domas par koučingu.

Maksims M. 06.12.2016 14:21

Šobrīd izejot cauri noteiktam ceļam un konkrētiem noteikumiem vēlos padalīties ar pāris ieteikumiem tiem, kas tikai domā par kouča piesaisti savā dzīvē. Viss, ko rakstīšu Santa teikusi pašā sakumā, taču reālā apziņa nāk tikai ar laiku. Tātad: 1)Personīgā atbildība Neviens no šeit norādītiem koučinga speciālistiem, nekad un ne par kādu naudu nepadarīs tavu dzīvi sapnim līdzīgu. Lai cik banāli tas skan, bet lielākā daļa cilvēku nāk tieši ar tādām domām – atnākšu samaksāšu pāris eiro – un manā vietā visus manus “sū*us” salabos. Kā tādā veikalā. Tā tas nenotiek. Koučs ir kā kompass, pa pašu ceļu nāksies iet pašam. Kā tas tika ģeniāli pateikts visiem zināmā filmā The Matrix – “Es varu parādīt Tev durvis, bet jāieiet tajās Tev būs pašam” 2) Būt gatavam izmaiņām. Tas arī varētu skanēt dīvaini, bet izmaiņām un panākumiem var vienkārši nebūt gatavam. Jo jebkuras izmaiņas ir upurēšanās – spēja kaut ko atdot (laiku, nervus, personīgās klišejas). Ne katrs cilvēka tuvinieks ir gatavs tavām izmaiņām – un tas bieži atdzesē cilvēku un viņš atgriežas savā vecajā dīķī – jo nevar taču pievilt mammu/brāli/pusīti. Pārvaicājiet sev vēlreiz un pēc iespējas kārtīgi. Vai tiešām esat gatavi attiekties no vecās dažās vietās daudz komfortablākas dzīves – nezinājāmās, vēsās ar iespējāmām sāpēm dzīves dēļ? 3) Būt gatavam darīt. Mūsu lielākā problēma šķiet ir filozofēšana – mēs lasām kaudzēm grāmatu, gudri runājam. Koučingā ir jābūt gatavam pafilozofēt ar savu kouču uz vienas A4 lapas. Viss! Pārējais ir darbs. Un ja gada laikā neesi neko sasniedzis – tātad vari savākt savus puņķus un atzīties savā vājībā :) Veiksmi panākumos.

Maksims M. 06.12.2016 14:20

Šis noteikti ir tas kouča tips, kurš visu saliek pa plauktiņiem; Šis noteikti ir tas kouča tips, kas pieņem Tevi ar visiem taviem tarakāniem; Šis ir tas kouča tips, kas neizceļ savas vērtības, virs tavām vērtībām, lai kādas tās būtu; Šis ir noteikti tas kouča tips, kurš tevi nolaidīs uz zemes no “koučs izdarīs visu manā vietā” mākoņiem; Šis ir noteikti tas kouču tips, kuru uzskati par čomu; Šis ir noteikti tas kouču tips, kurš derēs tieši Tev. Par šo atsauksmi naudu saņēmis neesmu :) Lai Tev veicās Santa un uz tikšanos :)

‹ ATPAKAĻ UZ KOUČU SARAKSTU

Draugi

X