Tikai mīlestība

Elitas Bērziņas stāsts: Pagājušajā gadā ar koučingu sastapos pirmo reizi. Bija radušās lielas problēmas ģimenē saskarsmē ar dēlu – spurainu pusaudzi. Nejaušā sarunā ar klasesbiedreni uzzināju par koučingu un nolēmu pamēģināt. Neskatoties uz to, ka arī man pašai ir zināšanas psiholoģijā un pedagoģijā, tomēr pati jau ilgāku laiku nevarēju rast risinājumu.

Pavisam apmeklēju trīs koučinga sesijas, kuru laikā ar dažādu, tiešu un netiešu jautājumu palīdzību koučs – Elita man palīdzēja uz konkrēto situāciju paskatīties no malas, saprast savas emocijas un ieraudzīt iespējamo risinājumus. Jāatzīst, ka šo sesiju laikā man bija jāveic intensīvs darbs, jāiedziļinās sevī, savā problēmā, jo Elita nedeva nekādus padomus, tikai uzdeva jautājumus, un risinājums bija jāmeklē pašai. Taču tas izrādījās pat vērtīgāk. Un tās domas, it kā garāmejot jau bija manā galvā, izdevās sakārtot un nosaukt vārdā. Man ļoti palīdzēja tas, ka sesijas laikā Elita veica pierakstus, veidoja uzskatāmas shēmas un zīmējumus, kas problēmu padarīja labi pārskatāmu un saprotamu, un pati es varēju tikai domāt un runāt. Sesiju laikā izdevās ne tikai saskatīt problēmas būtību, bet, kas ir vēl svarīgāk, sastādīt konkrētu rīcības plānu, pat noteikt konkrētus tā izpildīšanas termiņus. Tas lika sākt nekavējoties darboties, nevis aprobežoties ar teorētisku pļāpāšanu, kā tas notiek apspriežoties ar draudzenēm.

Tagad, kad pagājis jau zināmas laiks, kopš apmeklēju kouču, varu teikt, ka problēma ir atrisinājusies un domāju, ka liela nozīme ir bijusi tieši šiem sesijām. Reālais ieguvums- esmu sapratusi, ka no jebkuras bezizejas ir noteikti kāda izeja, turklāt tā ir tepat, tikai vēsu prātu jāprot to saskatīt. Protams, nepieciešamas arī zināmas pūles, jo jārīkojas pašai un nekavējoties. Ir palielinājusies ticība saviem spēkiem, jo attiecības ar dēlu ir izdevies uzlabot. Cenšos būt viņa atbalsts un padomdevējs. Domāju, arī bērniem labāk patīk mierīgi un par sevi pārliecināti vecāki.

Zinu, ka nepieciešamības gadījumā, noteikti došos pie Elitas uz sesiju, jo viņa kā koučs man šķiet ļoti atbildīga, zinoša, mērķtiecīga, darboties griboša. Tas rada paļāvību un uzticību, droši varu viņu kā kouču ieteikt citiem.

Ar cieņu un pateicību, Elita Bērziņa.

Klients: Elita Bērziņa, pēc izglītības psihologs, pēc aizrautības kosmetoloģe; darba dzīvē enerģijas un optimisma pilna mazāko klašu skolotāja

Koučs: Elita Kazaine

Koučinga sesiju skaits: 3 ar Elitu un 1 ar viņas dēlu

Koučinga sesiju periods: 22.01.2010.-25.02.2010.

Jautājumus, ar kuru Elita griezās pie kouča: Ko man darīt ar savu dēlu?

Reālais ieguvums: Apziņa, kad tad, kad savu bērnu vienkārši mīli un pieņem tādu kāds viņš ir, pasaule ap mums mainās un viss notiek uz labu, notiek tā, kam tam jānotiek!

Visgrūtākais koučinga procesā: Abstrahēties no visām iesaistītajām pusēm, kuras uzskata, ka labāk par mani zina, ko man „darīt” ar manu bērnu , un ko „likt darīt” viņam– skola, kaimiņi, vecvecāki, draugi, protams, arī radi. Un atļauties būt pašai un pieņemt problēmu ar sirds siltumu – tad arī bērns sajūt šo siltumu un nepretojas … mīlestībai 🙂

‹ ATPAKAĻ

Draugi

X